Jestem absolwentką wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w warszawskich pracowniach architektury wnętrz. Własną pracownię założyłam w 2013 r., w odpowiedzi na realne potrzeby klientów dotyczące wykończenia wnętrz oraz by spełniać marzenia człowieka o pięknych miejscach do spokojnego i pełnego szczęścia życia.

Uważam, że w procesie projektowania najważniejszy jest pierwszy etap współpracy i dialog z inwestorem, gdzie poznając jego potrzeby, jestem w stanie stworzyć projekt wyjątkowy i harmonijny, a równocześnie odpowiadający ustalonym wymogom. Za kluczowe w procesie projektowania uważamy dbałość o przejrzysty układ funkcjonalny, komfort mieszkania i ponadczasowość. Podczas projektowania kieruję się osiągnięciem spójności formy i właściwie dobranych materiałów. Walory wnętrza wydobywam poprzez użycie koloru, światła, proporcji i wyszukanych faktur, które same w sobie stanowią dekorację. Nie projektuję jednak „wszystkiego” i „dla każdego”. Uważam, że wybór architekta wnętrz powinien być przemyślany, mądry i zgodny z naszą estetyką i poczuciem piękna, które powinny być wspólnym mianownikiem inwestora i architekta wnętrz. Najlepsze projekty, to te projekty, które powstają z zaufania inwestora do umiejętności i gustu architekta wnętrz.
Ideał, do którego dążę, to projekt ściśle dopasowany do potrzeb, wymagań i możliwości finansowych klienta, który jednocześnie odwołuje się do tego co ponadczasowe.

Staram się być na bieżąco z trendami w aranżacji wnętrz oraz szukam nowatorskich i ponadczasowych rozwiązań, dzięki czemu moje projekty stają się coraz lepsze. Oferuję fachowe doradztwo podczas wyboru materiałów wykończeniowych oraz mebli. Najbardziej lubię projektować wnętrza nowoczesne, eleganckie, ponadczasowe, o prostej formie, a jednocześnie nie krzyczące nachalnymi kolorami. Uwielbiam wnętrza spójne kolorystycznie z kroplą wyszukanego koloru. Moje ulubione style to pełen świeżości i światła styl skandynawski, czysty styl minimalistyczny, surowy styl soft industrial, elegancki styl włoski i romantyczny styl francuski.

Zapraszam do współpracy.

Katarzyna Czechowicz

Absolwentka wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie