Jak będzie wyglądała współpraca po podpisaniu umowy na wykonanie projektu kompleksowego:

ETAP I

POZNANIE POTRZEB INWESTORA

Na pierwszym spotkaniu omówione zostają potrzeby inwestora związane z projektowaną powierzchnią, Przedstawione są oczekiwania, założenia projektowe, styl wnętrz oraz kolorystyka na inspiracjach przygotowanych przez inwestora. Inwestor opowiada o swoich marzeniach związanych z nowym domem. Przeprowadzam szczegółowy wywiad w formie ankiety, którego celem jest zdobycie kluczowych wytycznych potrzebnych do rozpoczęcia projektu. Rozmawiamy na temat funkcji jakie ma spełniać dane wnętrze oraz na temat budżetu. Jeżeli na początku naszej współpracy jasno określimy nasze preferencje, nasze potrzeby, to zwiększymy prawdopodobieństwo, że projekt zostanie przygotowany w 99% zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

INWENTARYZACJA

Podrys pod koncepcje przygotowujemy na podstawie inwentaryzacji wykonanej w miejscu inwestycji, wizji lokalnej i dokumentacji zdjęciowej, bądź na podstawie rzutów dostarczonych przez inwestora. W przypadku nie możności wykonania inwentaryzacji przedrozpoczęciem projektu, pomiary wykonywane są przed sporządzeniem rysunków wykonawczych lub najwcześniej, kiedy będzie to możliwe.Inwentaryzacja, to najważniejszy etap niezbędny do stworzenia rzetelnego projektu wykonawczego, w szczególności jeśli wnętrze już istnieje.

SPORZĄDZENIE KONCEPCJI

Na podstawie stworzonego przeze mnie rzutu, przygotowuję zazwyczaj 2-3 koncepcje układu funkcjonalnego lub więcej. Przedstawione zostaną tylko warianty logiczne i uzasadnione, a ich ilość zależeć będzie od możliwości projektowanego lokalu.Następnie propozycje układów omawiane są z inwestorem i sporządzony zostaje ostateczny układ koncepcyjny. Układ zostaje wysłany do akceptacji klienta.

ETAP II

SPORZĄDZENIE WIZUALIZACJI 3D

Po pełnej akceptacji układu koncepcyjnego, na jego podstawie oraz na podstawie omówionych z inwestorem inspiracji, przygotowane zostają fotorealistyczne wizualizacje 3D, których zadaniem jest pokazać jak ma wyglądać inwestycja po zakończonym remoncie. Dokonany zostaje wstępny wybór materiałów wykończeniowych, kolorystyki, wyposażenia ruchomego oraz propozycja wyglądu mebli na wymiar. Następnie wizualizacje przedstawiona zostają inwestorowi całość zostaje omówiona. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, do pierwszej wersji wprowadzane są poprawki wg ustaleń z klientem. Druga wersja wizualizacji 3D ponownie jest omawiana i jeżeli zajdzie taka konieczność zostają wprowadzone ostateczne oprawki. Na tym etapie możemy wrócić do pierwszej propozycji projektu, możemy zmiksować obie wersje lub możemy wprowadzić nowe zmiany. Wizualizacje wykraczające poza ustalenia umowne są możliwe do wykonania, natomiast są dodatkowo płatne.Wizualizacje zostają wysłane co akceptacji przez klienta.

ETAP III

RYSUNKI WYKONAWCZE I KOSZTORYS

Po akceptacji ostatecznej wersji wizualizacji, przewidziana jest wizyta w salonach sprzedaży i dobór konkretnych materiałów wykończeniowych i kolorystyki ze wzorników, jakie posiada architekt oraz ze wzorników znajdujących się w sklepach.Następnie sporządzone zostaję rysunki wykonawcze, dla wykonawcy budowlanego i stolarza wraz z koniecznymi detalami i opisami. Projekt techniczny przesłany jest do inwestora w celu omówienia ewentualnych zmian w rysunkach mebli (układ półek, szuflad, drążków i systemów) i elektryki. Jeżeli jest taka potrzeba wprowadzane zostają odpowiednie zmiany.Na podstawie projektu technicznego wykonywane są szczegółowe zestawienia ilościowe materiałów i wyposażenia, niezbędne do sporządzania wycen przez naszych dostawców. Wyceny i ceny wyposażenia ze sklepów internetowych  spisywane są w tabelę tworzącą kosztorys, która pozwala na zakup wszystkich niezbędnych elementów, do prawidłowej realizacji projektu.Książka projektowa i kosztorys zostają przesłane do ostatecznej akceptacji, a następnie wydrukowane i przekazane wraz z wersją elektroniczną wszystkich dokumentów.

ETAP IV

NADZÓR AUTORSKI

Wybór etapu ustalany jest indywidualnie do każdego projektu i jest dodatkowo płatny. Zakres nadzoru spisany jest w zakładce OFERTA.